TKB ielūdz uz laikmetīgās mākslas izstādi „Sveika, galva!”

12.03.2014

 

No 12. marta līdz 22. aprīlim Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā būs skatāma unikāla mākslas izstāde „Sveika, galva!”, kurā vienlaikus varēs aplūkot turpat visus mūsdienu mākslas medijus – glezniecību, grafiku, zīmējumu, tēlniecību, fotogrāfiju, instalāciju, objektus, video, tekstu, mūziku, kino un teātra scenogrāfiju. Izstādes norisi atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds, VAS „Latvijas dzelzceļš” un TKB.

„2014.gadā Rīgai ir tas gods būt par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Izstāde „Sveika, galva!” organiski papildinās šā gada Rīgas kultūras afišu un kļūs par īpašu notikumu kā nepieredzējušiem mākslas baudītājiem, tā arī patiesiem laikmetīgās mākslas cienītājiem. Šis savā ziņā vienīgais latviešu mākslas projekts apvieno praktiski visus mūsdienu mākslas veidus un neatstās vienaldzīgu nevienu izstādes apmeklētāju. TKB vārdā gribu sacīt, ka izjūtam patiesu lepnumu par iespēju atbalstīt šo nozīmīgo Latvijas kultūras dzīves notikumu,” atzīmē TKB Valdes priekšsēdētājs Gundars Grieze.

Izstādē „Sveika, galva!” skatītāju vērtējumam tiks nodoti gan tikko tapuši, gan laika pārbaudi izturējuši mākslas darbi. Izstādē būs skatāmi mākslinieku Māras Brīves, Evelīnas Deičmanes, Kristas un Reiņa Dzudzillo, Indriķa Ģelža, Alvja Hermaņa, Monikas Pormales, Maijas Kurševas, Lienes Mackus, Līgas Marcinkevičas, Anetes Meleces, Lailas Pakalniņas, Ojāra Pētersona, Kaspara Rolšteina, Ievas Rubezes, Viļņa Vītoliņa, Brigitas Zelčas-Aispures un kopas „Skate” darbi. Īpaša vieta tiks atvēlēta Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Ojāra Pētersona un viņa audzēkņu eksperimentiem.

„Izstādē savijas tradīcijas un novatorisms, tiek apliecināta tēlainība un stāstījums. Skatītājs tiek cienīts, ar viņu nespēlē paslēpes. Šajā mākslinieciskajā daudzbalsībā netrūkst nedz personisku motīvu, nedz atsauču uz plašākām sociālām parādībām. Mākslinieki nebaidās būt naivi un smeldzīgi, nevairās apliecināt acumirkļa atklāsmi, brīnumu, izmisumu, prieku un izpratni par dabas un kultūras ritmiem un ritiem. Šīs izstādes kontekstā galva ir sarežģīta fiziskā ķermeņa daļa, kura domā vai arī nedomā,” stāsta izstādes kuratore Helēna Demakova.

Izstāde „Sveika, galva!” ievadīs Borisa un Ināras Teterevu mākslas festivālu „Tête-à-tête”. Tulkojumā no franču valodas la Tête nozīmē „galva”. „Sveika, galva!” ekspozīcija Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā apmeklētājiem būs atvērta otrdienās, trešdienās, piektdienās un sestdienās no plkst. 10 līdz 17, ceturtdienās - līdz plkst. 20, svētdienās - līdz plkst. 16.


Marina Škoda
Sabiedrisko attiecību speciāliste

ATGRIEZTIES UZ JAUNUMU SARAKSTU


« Jauna Norēķinu konta kontroles iespēja „Info čatā” TKB apkopo 2013.gada rezultātus »

Sazināties

Esmu iepazinies ar noteikumiem

Diemžēl ziņu neizdevās nosūtīt. Aizpildiet obligātos laukus (sarkanie) un mēģiniet vēlreiz.

Paldies!

Jūsu ziņa ir nosūtīta. Sazināsimies ar jums tuvākajā laikā.